Skip to content Skip to footer

Jaki rozmiar kołdry wybrać do sypialni?

Jak urządzić sypialnię, która będzie prawdziwą oazą wypoczynku? Liczy się nie tylko wystrój, ale przede wszystkim właściwe wyposażenie. Warto kupić nie tylko wymarzone łóżko czy dobrej klasy materac, ale także dopasowaną do swoich potrzeb kołdrę. Jaki powinna mieć wymiary? Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas zakupów?

Czym się kierować przy zakupie kołdry?

Przy wyborze kołdry trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników. Po pierwsze, kołdra powinna być grubością i rodzajem dopasowana do potrzeb konkretnej osoby. Musi zapewnić jej ciepło, jednocześnie nie powodując przegrzewania. Jedni woleli będą lekkie, cienkie nakrycie, inni grubszą, solidniejszą kołdrę – nawet latem.Druga kwestia to jakość wykonania. Najlepiej stawiać na kołdry, których zewnętrzna warstwa jest naturalna, oddychająca, nie elektryzuje się. Plusem będzie możliwość prania kołdry w pralce, co ułatwi utrzymanie jej w czystości – to istotne zwłaszcza dla alergików i wrażliwców.

Idealna kołdra do spania – jaki rozmiar powinna mieć?

Jeszcze przed wybraniem się do sklepu z tekstyliami, warto zastanowić się również nad rozmiarem kołdry. Ta nie powinna być mniejsza niż wymiary materaca – nawet jeśli ma służyć tylko jednej osobie.Nie bez powodu popularnością cieszą się kołdry sporych rozmiarów. Zwłaszcza, jeśli z nakrycia mają korzystać dwie osoby, należy postawić na kołdrę 200×220. Ta zakryje całe łóżko, a dwóm korzystającym z niej osób zapewni komfort. Kołdra 200×220 oznacza koniec wojen o nakrycie czy marznięcia. Co więcej, dzisiejsze tekstylia są lekkie, więc nawet duża kołdra 200×220 nie będzie zbyt ciężka.

Gdzie kupić odpowiednią kołdrę 200×220?

Kołdry 200×220 cieszą się sporym zainteresowaniem. To uniwersalne rozwiązanie, sprawdzające się w większości sypialni. Tych wymiarów pościel oferuje więc większość sklepów z tekstyliami, od sieciówek, przez mniejsze butiki, po sklepy internetowe.Licząc na dobrą jakość, najlepiej wybrać sklep współpracujący z renomowanymi producentami. Dobrej klasy kołdra 200×220 to inwestycja na lata. Posłuży przez wiele sezonów, zapewniając ciepło i komfort nocnego wypoczynku. Odpowiednio traktowana, zachowa wszystkie swoje pierwotne właściwości. Ułatwi zasypianie, a także zapewni spokojny, bezpieczny sen.

Leave a comment