Skip to content Skip to footer

Szybki sposób na wyrównanie podłogi

Remont domu lub mieszkania bardzo często pochłania spore ilości pieniędzy oraz czasu. Oczywiście koszty uzależnione są od rodzaju remontu, gdyż samo malowanie ścian będzie znacznie tańsze niż gruntowna naprawa ich struktury, gładzie oraz tapetowanie. Podobnie jest w przypadku podłóg. Gruntowny remont podłogi może pochłonąć spore koszty. Warto więc wiedzieć, z jakich materiałów korzystać, aby zaoszczędzić na remoncie mieszkania oraz wykonać go w sposób prawidłowy.

Jak przeprowadzić remont podłogi?

Jeżeli nasze podłogi dawno nie były naprawiane, może okazać się, że remont nie poprzestanie jedynie na zmianie wykładziny lub paneli podłogowych i wymagane będzie wyrównanie całej powierzchni. Jest to proces stosunkowo prosty, jednak bez doświadczenia będzie ciężko nam wykonać go samodzielnie.

W pierwszym etapie remontowania i odnawiania podłogi powinniśmy usunąć stare powierzchnie m.in. panele, wykładziny, dywany oraz inne struktury, które mogą nam przeszkadzać w remoncie. Dobrym rozwiązaniem jest też dokładne wyfrezowanie lub szlifowanie powierzchni, aby pozbyć się resztek klejów i nierówności.

Następnym etapem jest gruntowanie podłogi. Specjalną farbę gruntującą rozporządzamy na podłodze za pomocą wałka, a brzegi i narożniki malujemy pędzlem. Farba wysycha w zależności od rodzaju i temperatury wnętrza od godziny do kilku godzin.

Najważniejszym etapem naszego remontu podłóg będzie wykonywanie wylewki. Samopoziomująca wylewka jest doskonałym rozwiązaniem zawsze tam, gdzie wymagane jest szybkie i dokładne zniwelowanie nierówności oraz nadanie podłodze gładkości. Szczególnie dobrym rozwiązaniem jest samopoziomująca wylewka produkowana przez firmę Mapei.

Wylewka samopoziomująca Mapei jest produktem charakteryzującym się dobrym wiązaniem oraz świetną ceną. Tego typu pracę możemy wykonać samodzielnie lub tez zlecić to firmie remontowej, jeżeli nie mamy doświadczenia w tego typu pracach. Koszt takiego remontu nie powinien być zbyt wysoki, a efekty zadowalające. Aby sprawdzić cenę produktu, warto w internecie wpisać frazę wylewki samopoziomujące cena. W wynikach znajdziemy informacje, ile kosztuje wylewka samopoziomująca Mapei oraz produkty innych marek.

Jaki jest następny krok?

W kolejnym kroku, jeżeli podłoga już wyschła, warto wyrównać jej powierzchnię za pomocy szlifierki do podłóg. Po tym zabiegu powierzchnia przygotowana jest do położenia paneli podłogowych lub innych powierzchni w zależności od naszych indywidualnych upodobań.

Leave a comment