Skip to content Skip to footer

Żyrandole do salonu w małym mieszkaniu

Małe mieszkania to bardzo często mieszkania pełniące wiele funkcji. Jednak nawet w kawalerkach znajduje się jedna, centralna część, którą wykorzystuje się nie tylko jako miejsce do przyjmowania gości, ale również jako miejsce idealne do spędzania wieczorów. I nie ma znaczenia, czy leniwe popołudnia i wieczory spędza się na czytaniu, czy może oglądaniu telewizji – każda z tych aktywności może być wykorzystywana przez domowników do wspólnego spędzania czasu. Wystarczy jedynie dobrać odpowiednie lampy wiszące czy żyrandole do salonu, aby stworzyć wnętrze optymalne dla wszystkich domowników.

Na co zwracać uwagę wybierając żyrandol do małego salonu


Małe salony muszą być umeblowane tak, aby pełniły wiele funkcji. Z tego powodu zarówno umeblowanie takiego salonu, jak i oświetlenie musi być dobrze zaprojektowane, aby samo wnętrze mogło pełnić wiele funkcji. Żyrandol klasyczny w takim wnętrzu nie zawsze się sprawdzi, głównie ze względu na swoje gabaryty. Żyrandole do salonu w stylu klasycznym to zwykle żyrandole na co najmniej trzy źródła światła, zaś same klosze mogą być dość duże. Ze względu na wykorzystane do ich stworzenia materiały, głównie szkło czy metal pomalowany farbą proszkową, trudno takie lampy wiszące połączyć z dodatkowymi źródłami światła, głównie z lampami stojącymi oraz lampami podłogowymi. Dużo łatwiej można wykończyć wnętrze sięgając po nowoczesne lampy z kloszami z papieru, drewna czy wykonane z metalowych drutów, które swoim kształtem przypominają klosze fabryczne. Ich uniwersalność podkreślają również wykorzystane do tworzenia kloszy materiały.

Nowoczesne czy klasyczne żyrandole do salonu


Klasyczny żyrandol dostępny w http://lampykemar.pl/3-lampy-wiszace nie sprawdzi się w małym salonie także z powodu materiałów, z jakich najczęściej są wykonane klosze klasycznych żyrandoli. Żyrandole do salonu z kloszami szklanymi bardzo często zdobione są dodatkowymi szklanymi kompozycjami, które po umieszczeniu we wnętrzu o niewielkiej powierzchni mogą dodatkowo optycznie zmniejszać czy wręcz przytłaczać wnętrze. Klosze wzorowane na lampach fabrycznych z kolei bardzo trudno jest połączyć z lampą stojącą, która jest wskazana do czytania czy oglądania telewizji. Bardzo często w małych salonach pojawiają się żyrandole z kloszami z papieru. Takie rozwiązanie zapewnia w salonie optymalną ilość jasnego światła. Klosze z papieru są wskazane w przypadku świetlówek energooszczędnych oraz żarówek o mniejszej mocy. Bardzo dobre efekty daje połączenie lampy wiszącej z papierowym kloszem z lampą stojącą oświetlającą punktowo miejsce do czytania.