Skip to content Skip to footer

W jaki sposób wybrać koc na łóżko i kapę narzutową?

Niewątpliwie koc na łóżko i kapa narzutowa pełni wiele ważnych funkcji. Nie tylko ogrzewają one w zimowe i chłodne wieczory, ale także stanowią element dekoracyjny w sypialni i salonie. Zatem każdy klient przed zakupem koców czy kapów narzutowych powinien zwrócić uwagę na ich materiał.

Jak wybrać koc na łózko?

Oczywiście współczesny rynek oferuje szeroki wybór koców, które wykonane są z różnych materiałów. Materiały te różnią się między sobą, jakością, właściwością i cenami. Obecnie klient może zakupić koc na łóżko wyprodukowany z takich tworzyw, jak wełna, kaszmir, bawełna, porał oraz akryl. Naturalnie kaszmir to tkanina o najwyższej jakości. Ponadto dużo lepiej grzeje ona, niż wełna owcza. Dodatkowo kaszmir jest bardzo przewiewny, dlatego też nie wchłania wody i doskonale pochłania parę wodną.

Z kolei koce bawełniane są delikatne i przyjemnie w dotyku. Warto zaznaczyć, że bawełna jest materiałem naturalnym, a co za tym idzie, zapewniają cyrkulację powietrza i nie uczulają. Poza tym ten rodzaj koców są łatwe w utrzymaniu czystości. Pomimo tego koce z bawełny są ciężkie i szybko gniotą się. Natomiast akryl to produkt syntetyczny. Z całą pewnością surowce syntetyczne w ogóle nie odparowują wilgoci. Jednak koce z akrylu są odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Poza materiałem należy także brać pod uwagę rodzaj barwienia koca. Bezspornie warto wybierać koce na łóżko, które zostały zabarwione za pomocą naturalnych barwników. Niestety wiele koców są barwione chemicznie. Takie koce na łóżko będą nieprzyjemny dla ciała, a nawet może uczulać.

Kapy narzuty – jak wybrać?

Narzuty na łózka konsument kupuje w głównej mierze ze względów praktycznych. W ciągu dnia zarówno chronią one pościel przed zabrudzeniami i kurzem, jak i ozdabia wnętrze. Mianowicie w przypadku tekstyliów i kap do domu ważna jest jego trwałość i materiał. Kapy narzuty mają za zadanie zabezpieczać kołdrę przed zanieczyszczamy. Wobec tego należy zakupić taką kapę, którą będziemy mogli uprać w pralce. Z pewnością właściciele zwierząt muszą wybrać kapę, z której z łatwością usuną sierść zwierzęcą. Współcześnie najlepiej w pomieszczeniach sprawdzają się koce na łózko i kapy wytworzone z tkaniny syntetycznej i naturalnej, ponieważ można je bezproblemowo prać.

Leave a comment