Skip to content Skip to footer

Jak wybierać zestawy do sprzątania?

Sprzątanie dużych powierzchni wymaga zazwyczaj zakupienia specjalnego zestawu. Ma to na celu uporządkowanie akcesoriów niezbędnych do mycia podłogi i nie tylko oraz ułatwienie poruszania się w trakcie wykonywania tych czynności. Na co należy zwrócić uwagę podczas zakupu zestawów do sprzątania?

Zakup zestawu do sprzątania

Kupując konkretny zestaw warto wiedzieć, jak duża pojemność wiadra jest niezbędna. Należy również zwrócić uwagę na to, czy niezbędne są tak zwane kuwety, które służą do przechowywania ścierek. Ich pojemność i ilość zależy od tego, jak dużą pracę należy wykonać codziennie. W przypadku większych powierzchni najlepiej jest zdecydować się na zestawy firmy https://mopy-ceg.pl/, które zawierają tak zwany wózek sprzątający. Pozwala to na swobodne poruszanie się i przenoszenie niezbędnych akcesoriów. W niektórych przypadkach w zestawie sprzątającym można znaleźć pokrywę – warto się na nią zdecydować.

Zakup akcesoriów

Sam zestaw do sprzątania nie wystarczy. Konieczny jest zwykle również zakup akcesoriów, takich jak ścierki i mopy. Niektóre firmy oferują gotowe zestawy zawierające również te elementy, jednak zazwyczaj trzeba dobrać je osobno. Obecnie mopy mogą być wykonane z różnych materiałów. Warto wybierać te, które są praktyczne i pomagają w czasie sprzątania. Istotne jest również to, by wybrać materiał, który łatwo jest uprać i wysuszyć. To sprawia, że nie jest konieczne kupowanie kilku zestawów ścierek zamiast jednego.

Wybór ścierek do sprzątania

Obecnie wybór takich akcesoriów jak ścierka i mop nie jest prosty. W przypadku mopów można znaleźć wiele różnych rodzajów. Istnieją mopy zwykłe, a także mopy parowe, które wykorzystują dezynfekującą moc pary wodnej. Przy wyborze ścierek należy określić, czy mają one służyć do czyszczenia podłogi, czy raczej do przemywania szklanych powierzchni. Bywa, że poszczególne ścierki różnią się nie tylko wykorzystanym materiałem, ale również fakturą. Można zauważyć, że ścierka do mycia okien i luster umożliwia ich wypolerowanie, natomiast ścierka przeznaczona do ścierania kurzu obecnie często jest wykonana z materiałów antystatycznych. Warto określić, jakiego typu ścierki będą niezbędne oraz jaka jest ich minimalna liczba. To pozwoli również dobrać najlepszy zestaw do sprzątania – gdy liczba ścierek jest duża, zestaw powinien zawierać osobne miejsce do ich przechowywania.

Zakup mopa

Oprócz określenia, jaki mop jest niezbędny w danym przypadku, warto zwrócić uwagę na to, jakiego typu zakończenie będzie najbardziej przydatne. Do użytku domowego dobry jest zarówno mop okrągły, jak i płaski. Przy większych pomieszczeniach lepiej może sprawdzić się mop płaski ze względu na większą powierzchnię czyszczącą.