Skip to content Skip to footer

Wybór poszycia kołdry

W obecnych czasach w sprzedaży można znaleźć dość szeroki wybór różnych kołder. Różnią się one sobą dość wieloma aspektami, wśród których można przede wszystkim wymienić rodzaj poszycia. Warto zapoznać się z podstawowymi rodzajami poszyć w kołdrach.

Pokrycie bawełniane

Wśród różnych rodzajów poszyć w kołdrach można przede wszystkim wymienić pokrycie bawełniane, które jest jednym z najpopularniejszych wyborów. Kołdry całoroczne stworzone z takiego materiału są bardzo higieniczne, a także umożliwiają skuteczny proces wentylacji. Dlatego lekkie kołdry całoroczne z pokryciem bawełnianym na pewno będą doskonałym wyborem w wielu przypadkach i warto się nad nim w szczególny sposób zastanowić. Na pewno produkty tego rodzaju zapewnią odpowiedni poziom komfortu podczas snu.

Pokrycie bawełniano-poliestrowe

Kolejnym rodzajem pokrycia, na które można się zdecydować podczas wyboru kołdry, jest pokrycie bawełniano-poliestrowe. Jest to produkt stworzony z połączenia bawełny oraz poliestru, dlatego jego właściwości są niezwykle korzystne. Stanowią one połączenia dwóch rodzajów materiałów. Lekkie kołdry całoroczne tego rodzaju są również niezwykle uniwersalne, dlatego mają dość szerokie możliwości zastosowania. Z powodzeniem mogą być użytkowane zarówno podczas lata, jak i zimy.

Pokrycie satynowe

Kołdra hipoalergiczna może być z powodzeniem stworzona z pokryciem satynowym. Będzie to doskonały wybór dla wszystkich osób zmagających się z alergią lub uczuleniem, dlatego warto się nad nim zastanowić w tym przypadku. Pokrycie satynowe może być stworzone zarówno z bawełny, jak i z jedwabiu. Pokrycie satynowe spełnia również funkcję estetyczną, dlatego produkty stworzone z tego materiału mogą mieć wyższe ceny niż pozostałe rodzaje popularnych kołder.

Pokrycie jedwabne

Kolejnym rodzajem pokrycia w kołdrach jest również pokrycie jedwabne. Sprawdzi się ono doskonale w takim produkcie jak kołdra hipoalergiczna, dlatego warto zdecydować się na taki wybór podczas zmagań z alergią. Pokrycie stworzone z jedwabiu jest bardzo przyjemne dla skóry i zapewnia odpowiedni komfort. Jednak jest to dość drogi materiał, dlatego nie każdy zdecyduje się na jego wybór. Warto na ten aspekt zwrócić uwagę podczas planowania zakupów nowych kołder.

Leave a comment