Skip to content Skip to footer

Jak wybrać najlepszą frytownicę gastronomiczną?

Każda restauracja powinna zadbać o wyposażenie kuchni – w końcu jakość urządzeń w dużej mierze przekłada się na jakość potraw. Wysokiej klasy, dobrze dobrane urządzenia pomogą serwować nam różne rodzaje dań, z których każde będzie pyszne!

Frytownice gastronomiczne – podstawowe wyposażenie

Jednym z urządzeń, które znajduje się praktycznie w każdej restauracji, jest oczywiście frytownica gastronomiczna. Co to jest? Standardowo kojarzy nam się ona z przygotowaniem tylko i wyłącznie frytek. I rzeczywiście te najprostsze frytownice gastronomiczne raczej nie otwierają przed nami szerokich możliwości.

Niemniej jednak inaczej sprawa wygląda w przypadku nieco bardziej zaawansowanych modeli. One mogą służyć zarówno do smażenia frytek, jak i racuchów, krewetek, a nawet różnego rodzaju mięs. Warto również wspomnieć o tym, że zaawansowane frytownice gastronomiczne zużywają znikomą ilość tłuszczu.

Wybór frytownicy gastronomicznej

Na co zatem trzeba zwracać uwagę, wybierając frytownice gastronomiczne? Przede wszystkim ważna jest pojemność. Najmniejsze 3- litrowe nadadzą się świetnie do domu albo do malutkich knajpek. Jednak do profesjonalnych restauracji warto zainwestować w większą pojemność. Pamiętajmy jednak, że im większa pojemność frytownicy gastronomicznej, tym większy jej rozmiar. Zwróćmy na to uwagę tak, aby potem nie okazało się, że nie mamy gdzie postawić tak dużego urządzenia.

Co jeszcze jest istotne? Oczywiście moc! W końcu nikt z nas nie chce, aby klient długo czekał na posiłek. Nowoczesne frytownice gastronomiczne osiągają moc nawet do 2400W. Warto także sprawdzić funkcje dodatkowe – możliwość przełączenia na grilla, zaoszczędzenia oleju itp.

Dodatkowe ważne sprawy podczas zakupu frytownicy gastronomicznej

Na koniec warto wspomnieć o kilku ważnych sprawach, które dość często nam umykają. Otóż przede wszystkim pamiętajmy o gwarancji – musi być odpowiednio długa i rzeczywiście gwarantować nam pomoc w przypadku przedwczesnego uszkodzenia produktu.

Warto także, nawet jeśli chcemy dokonać zakupu przez Internet, jednak podjechać do sklepu i sprawdzić dany sprzęt – jak wygląda, czy jest poręczny itd. Popatrzmy również na komentarze poszczególnych użytkowników – jak oni oceniają daną frytownicę.

Frytownice gastronomiczne znaleźć można w sklepie Gastrosilesia