Skip to content Skip to footer

Lampy podłogowe stojące – idealny sposób na dodatkowe oświetlenie

Salon lub sypialnia to te pomieszczenia w domu, które najczęściej wymagają dodatkowego oświetlenia. Wynika to przede wszystkim z ilości czasu w nich spędzanego czy też ich rozmiaru. Popularnym sposobem na rozwiązanie tego problemu jest zakup lampy stojącej do salonu.

Zalety lamp stojących

Lampy stojące podłogowe charakteryzują się przede wszystkim tym, że zapewniają one intensywne oświetlenie we wskazanym miejscu. Dzięki temu w wygodny i prosty sposób można oświetlić miejsce pracy lub obszar znajdujący się przy łóżku w wypadku sypialni. Tego typu lampy stojące do salonu nie są też najczęściej zbyt dużym wydatkiem – najdroższe modele kosztują kilkaset złotych i jest to już zdecydowanie wysoka półka cenowa. Proste lampy można zakupić już za kilkadziesiąt złotych.

Lampy dwu- lub jednopunktowe

Niektóre lampy stojące podłogowe posiadają dodatkowe źródło światła. Boczne światło przeznaczone jest z zamysłu do czytania, ale sprawdza się również w innych sytuacjach. Podczas gdy górna żarówka daje bardziej rozproszone, uniwersalne światło, które oświetla większą część pokoju, w przypadku bocznej żarówki jest ono bardziej skupione. Sprawia to wrażenie tego, jakby było ono nieco jaśniejsze i doskonale sprawdza się do czytania, ale nie tylko. Wiele osób sięga po lampy tego typu, jako że są one dużo bardziej uniwersalne niż lampy jednopunktowe. Różnica cenowa pomiędzy nimi jest niewielka, a dodatkowe źródło światła często jest bardzo przydatne. Ważne są tu również aspekty wizualne – lampa stojąca podłogowa z dwoma źródłami światła wygląda na „bogatszą” wizualnie, niż lampa jednopunktowa.

Do małych i dużych pomieszczeń

Dużą zaletą, jaką cechują się lampy stojące do salonu, jest ich uniwersalność. Sprawdzą się zarówno w dużych, jak i nieco mniejszych pomieszczeniach, a także sypialniach. Każda lampa stojąca podłogowa zapewnia dodatkowe oświetlenie wysokiej jakości, które sprawdzi się w wielu różnorodnych sytuacjach. Ponadto wiele lamp stojących wyposażonych jest obecnie w technologię LED, co czyni je energooszczędnymi. Warto zwrócić uwagę także na estetykę i funkcję wizualną tych lamp. Stanowią one bowiem świetny, funkcjonalny dodatek, które znacząco wpływa na wystrój wnętrz. Tak duża liczba zalet, zarówno pod kątem funkcjonalności, jak i estetyki sprawia, że lampy stojące są obecnie niezwykle popularne.

Leave a comment