Skip to content Skip to footer

Wypełniacze do poduszek

Poduszki na naszej ulubionej kanapie bądź łóżku pełnią przede wszystkim rolę dekoracyjną. Dobierając je do wyposażenia sypialni wybieramy podszewki w ładnych kolorach, komponujących się z resztą wystroju. Jednak poduszki mogą też pełnić rolę zdrowotną, zwłaszcza przez rodzaj dobranego wypełnienia.

Z czego są robione poduszki na kanapę ?

Wypełniacze do poduszek stanowią ich podstawę przy wyborze poduszek. Dzięki nim nabierają one właściwego kształtu oraz wyglądu, które poprawiają ogólny wystój mieszkania. Dobry wkład do poduszek jest jak jej dusza, bowiem jest jej głównym materiałem, przez które nabiera ona swoje niezwykłe właściwości. Sztuczne wkłady do poduszek bywają czasem zdecydowanie gorsze od tych naturalnych wkładów. Tylko te naturalne wypełniacze poduszek są najlepsze dla naszego zdrowia i samopoczucia. Sztuczny wkład do poduszek dużo szybciej traci też swoje właściwości elastyczne i sprężyste. Gąbczasta poduszka nie będzie się nigdy dobrze układała. Tak samo będzie z poduszką ze starym wkładem. Również dopasowana musi być wielkość wkładu do poszewki, aby poduszka dobrze leżała.

Wygodny sen to solidna podstawa

Jak już wspomniano wygodny sen to podstawa. Dlatego należy zainwestować w bezpieczne wkłady do poduszek. Często spotykane są na przykład wkłady z mikrofibry, które składają się z 100 % poliestru silikonowanego. Poliester to polimer zawierający wiązania estrowe w swoich łańcuchach głównych. Zastosowanie tego materiału pozwala na pranie w temperaturze do 60 stopni C. Innym wypełnieniem jest fizelina, czyli włóknina powstała z termicznego połączenia włókien syntetycznych. Najtańsze takie poduszki kosztują już od 10 złotych. Te lepsze poduszki są zazwyczaj zdecydowanie droższe i ich cena zaczyna się od 50 złotych w wyż.

Wypełniacze do poduszek dla alergików

Gdy masz alergika w domu to bardzo ważne jest dobranie odpowiednich elementów wyposażenia. Należą do nich też poduszki na kanapach i łóżkach. Taka poduszka wyróżnia się nieprzepuszczaniem roztoczy i kurzu właśnie ze względu na dobrany materiał. Tutaj sprawdza się najlepiej specjalnie przeznaczone wypełnienie. Dodatkowo poszewka nie powinna powodować podrażnień skóry, być przyjemna w dotyku. Zazwyczaj takie wkłady do poduszek zawierają syntetyczne wypełnienie. Konkretny model wypełnienia zależy od producenta wypełnienia. Im lepsza jest kupiona poduszka, tym bardziej będzie wytrzymała w użytkowaniu.

Leave a comment