Skip to content Skip to footer

Wyposażenie zakładu stolarskiego

Nowoczesne rozwiązania technologiczne sprawiają, że w wielu branżach praca stała się łatwiejsza oraz bardziej precyzyjna. Produkty i narzędzia do obróbki m.in. drewna pomagają właścicielom zakładów stolarskich w podnoszeniu jakości świadczonych usług oraz produktów przez siebie wytwarzanych.

Jakie narzędzia i akcesoria powinny znaleźć się w dobrze urządzonym zakładzie stolarskim?

Podstawą są oczywiście różnego rodzaju piły oraz urządzenia do obróbki drewna. Warto także na wyposażeniu stolarni mieć frezy do drzwi. Dzięki ich zastosowaniu możemy w elegancki i nieinwazyjny sposób wykonać otwory nieprzelotowe nie tylko w drzwiach, ale także w płytach MDF lub drewnie.

Dobrej jakości frezy do drzwi i drewna ułatwiają pracę oraz pozwalają na zamontowanie w drzwiach zawiasów, zamków oraz różnego rodzaju zabezpieczeń antywłamaniowych.

Czy frezy do drzwi oraz sprzęt stolarski jest drogi?

Wszystko zależy od jakości produktu. Decydując się na założenie dobrze wyposażonej stolarni, powinniśmy liczyć się ze sporymi wydatkami. Zakup frezów do drzwi oraz kilku urządzeń to nie wszystko. Aby poprawić komfort pracy, powinniśmy zainwestować w wyciągi, które odprowadzą pył powstający podczas pracy.

Koszty poszczególnych urządzeń są bardzo zróżnicowane i zależą od wielu czynników. Najważniejszym z nich jest stopień skomplikowania danej maszyny oraz jakość wykonania. Podchodząc profesjonalnie do urządzania stolarni, powinniśmy postawić na najwyższej jakości produkty, które zapewnią niezawodność oraz prawidłowe działanie przez wiele lat od zakupu.

To jakie urządzenia wybierzemy, zależy też od specyfiki branży, w jakiej przyjdzie nam pracować. Jeżeli stawiamy na ogólne usługi stolarskie, to wystarczą nam podstawowe urządzenia oraz kilka drobnych narzędzi. Stolarnie bardziej wyspecjalizowane w swoim wyposażeniu będą miały precyzyjne urządzenia i maszyny.

Nie zmienia to jednak faktu, że praktycznie każda stolarnia na swoim wyposażeniu powinna mieć pełen zestaw wierteł, świdrów oraz frezów do drzwi. Praktycznie każde zlecenie będzie wymagało użycia tych drobnych, ale niezbędnych narzędzi. Warto więc stawiać na najwyższej jakości produkty, które będą ułatwiały nam pracę przy obróbce drewna. Tak wyposażona stolarnia będzie pozwalała na nieskrępowaną pracę bez zbędnych nerwów i niepowodzeń.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Frezwid

Leave a comment