Skip to content Skip to footer

Zasłony zaciemniające – czym kierować się podczas wyboru?

Zasłony zaciemniające są nie tylko dekoracyjne, ale również funkcjonalne. Podczas wyboru odpowiednich tekstyliów należy zwrócić uwagę na wiele rozmaitych czynników. Ważne, aby zainwestować w produkt, który posłuży przez długie lata. Wbrew pozorom nie trzeba posiadać ogromnej ilości gotówki Zastanawiasz się, jakie kwestie są szczególnie istotne? Przedstawiono je poniżej!

Gramatura tkaniny

Wybierając Zasłony do salonu dobrze jest sprawdzić gramaturę tkaniny. Im jest ona wyższa, tym lepsze właściwości użytkowe posiada dany materiał. Gruby splot zapewnia m.in. welwet, który skutecznie ogranicza przepływ promieni słonecznych. Zmniejsza to intensywność nagrzewania się mieszkania w gorące, letnie dni.

Zasłony do sypialni o właściwościach zaciemniających mogą zastąpić żaluzje lub rolety. Niezaprzeczalnym plusem jest ich uniwersalność. Nie trzeba zastanawiać się, jaki model będzie najlepiej pasować do otworu okiennego. Wystarczy jedynie dopasować tekstylia do wysokości pomieszczenia. Zbyt długie/krótkie zasłony zaciemniające nie prezentują się dobrze.

Długość zasłony

Zasłony do sypialni lub innego wnętrza muszą posiadać odpowiednią długość. Dobrze, jeśli kończą się one około 1 cm nad podłogą. Zbyt krótki model nie prezentuje się elegancko, ani gustownie. W przypadku pomieszczeń o niestandardowej wysokości warto jest zdecydować się na tekstylia wykonywane na indywidualne zamówienie. Są one nieco droższe, jednak gwarantują stuprocentowe dopasowanie do wnętrza.

Trzeba wspomnieć, że zasłony do salonu mogą również „kłaść” się na podłodze. Wiele osób uważa, że dzięki temu sprawiają one wrażenie niezwykle luksusowych. Jest to doskonała opcja do pałacowych aranżacji. W takim przypadku podczas zakupu należy uwzględnić około 20 cm zapasu.

Kolor i wzór

Przed zakupem zasłon zaciemniających należy zastanowić się, jaka kolorystyka sprawdzi się najlepiej. W trendach znajdują się neutralne odcienie, które zapewniają ogrom możliwości aranżacyjnych. Mowa tutaj o takich barwach, jak np. czerń, biel, beż, kość słoniowa, grafit. Wszystko zależy jednak od indywidualnych preferencji.

Jednolite zasłony do salonu uchodzą za najbardziej praktyczne. W sprzedaży nie brakuje jednak tekstyliów pokrytych niebanalnymi wzorami (np. grochami, pasami, kwiatami).

Leave a comment