Coraz częściej do zabudowy wnętrz wykorzystuje się elementy szklane, które pełnią nie tylko funkcje dekoracyjne, ale i też naświetlające. Dostępne opcje stylistyczne i trwałość tego materiału sprawia, że szklana ścianka działowa może sprawdzić się w wielu metamorfozach. Poniżej sprawdzimy możliwe konfiguracje.
Szklana przegroda w salonie
Jednym z najbardziej przestronnych i słonecznych miejsc w domu jest salon. To tutaj w ciągu dnia toczy się życie, a niekiedy jest to jedyna przestrzeń użytkowa w mieszkaniu. Zagospodarowanie tak małej strefy jest tym bardziej istotne dla zapewnienia komfortu wszystkim domownikom. Przykładem wykorzystania szklanej przegrody w salonie, jest odizolowanie aneksu kuchennego z jadalnią. Jest to dobry pomysł na stworzenie spokojnego miejsca do spożywania i przygotowywania posiłków, nie naruszając przy tym optycznej spójności. Innym ciekawym rozwiązaniem jest stworzenie przeszklonego pomieszczenia do pracy w domu. Tak skonstruowane miejsce biurowe jest dobrze naświetlone i efektowne wizualnie.
Sypialnia ze szklaną ścianką działową
Miejsce odpoczynku i snu zazwyczaj jest oddzielone od pozostałych pomieszczeń. Jeżeli rozkład mieszkania na to nie pozwala, szklana ścianka działowa może pomóc w rozwiązaniu takiego problemu. Wydzielenie sypialni w większym pomieszczeniu to dobry pomysł, aby zachować optyczną wielkość pokoju, a także zapewnić odpowiedni poziom nasłonecznienia w ciągu dnia. Dla zachowania większej prywatności można zastosować mleczne albo matowe przeszklenie. Możliwość uzyskania przegrody o dowolnych wymiarach i parametrach daje ogromny wachlarz możliwości konstrukcyjnych.
Przeszklone wnętrza w stylu loftowym
Stylistyka industrialna ma swoje korzenie w starych fabrykach, gdzie charakterystycznym elementem są duże przestrzenie. Taki efekt można uzyskać, pozbywając się większości ścian w domu i zastępując je szklanymi dodatkami. Zaprojektowany w ten sposób apartament sprawia wrażenie otwartej i pełnej światła przestrzeni. Szkło i metal są tutaj podstawowymi komponentami dekoracyjnymi. Całość powinna być widocznie podzielona na strefy użytkowe:
– kuchnia,
– jadalnia,
– miejsce wypoczynku dziennego,
– sypialnia. Szklana ścianka działowa osadzona w ramie korespondującej z przewodnimi motywami daje niesamowity i prosty efekt w stylu industrialnym.
Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Esglas.