Skip to content Skip to footer

Kubeczki plastikowe na przyjęcia domowe – jakie wybrać?

Domowa impreza z jednorazowymi naczyniami jest genialnym pomysłem. Dzięki takiej zastawie stołowej organizatorzy zyskują więcej czasu na uczestnictwo w imprezie. Odpada im żmudne i czasochłonne zmywanie naczyń, zwłaszcza gdy w domu brak jest automatycznej zmywarki lub zatrudnionej osoby na zmywak.

Jakie kubki jednorazowe plastikowe na imprezę dziecięcą?

Dzieci bardzo lubią przyjęcia urodzinowe pełne barw. Wszelkie dekoracje powinny być w wesołych kolorach, a jednorazowa zastawa stołowa najlepiej z motywami ulubionych postaci z baśni, czy filmów lub książek dla dzieci. Można również zamówić Kubki jednorazowe plastikowe ze spersonalizowanym wzorem, np. imieniem małego jubilata.

Oprócz kubeczków należy zadbać o kolorowe jednorazowe talerzyki i sztućce. Poczęstunek na takiej zastawie stołowej wprawi dzieci w bardzo dobry humor, a jest on konieczny do zgodnej zabawy między nimi, gdy odejdą od stołu do kącika zabaw. Warto uczyć dzieci przy tej okazji sprzątania ze stołu zużytych naczyń i wyrzucać je do konkretnych pojemników na odpady segregowane. Przy takich luźnych spotkaniach dzieci bardzo chętnie godzą się na naukę i nieświadomie użyją do tego pamięci długotrwałej.

Które kubeczki plastikowe wybrać na imprezę dla dorosłych?

Przyjęcie okolicznościowe przeznaczone wyłącznie dla dorosłych wymaga urozmaiconego zestawu szklanek, literatek i kieliszków oraz garnuszków, talerzy, sztućców. Warto zaopatrzyć się we wszystkie potrzebne naczynia wykorzystując do tego celu jednorazowe kubki plastikowe. Zastąpią one całą zastawę stołową potrzebną do mocnych trunków, jak i innych napojów i przeróżnych dań.

Stołowe sztućce również można zastąpić jednorazowymi, ale jeżeli impreza odbywa się w domu, a nie w plenerze, bardziej będą pasować domowe noże i widelce oraz łyżki. Kubki plastikowe można używać zarówno do alkoholu, jak i wody mineralnej, czy gorącej kawy. Należy zwrócić uwagę, które kubeczki odporne są na gorące płyny i dania.

Pyszne grillowanie – jakie kubki jednorazowe na tłuste potrawy?

Naczynia jednorazowe z plastiku są odporne na działanie gorących tłuszczy spożywczych. Do dań prosto z grilla należy używać plastikowych naczyń z przeznaczeniem do dań gorących lub tekturowych. Pojemniki z pianki w tym przypadku mogą okazać się zawodne, gdyż wysoka temperatura tłuszczu może stopić takie naczynie i je zdeformować. Może też wejść w reakcję z potrawą.

Wybierając jednorazowe kubeczki w kształcie miseczek na imprezę połączoną z grillowaniem, należy zwrócić uwagę na to, czy mają one uszka do trzymania, aby się nie poparzyć zawartością naczynia. Plastikowe lub drewniane sztućce będą na przyjęciu w plenerze również mile widziane, dopełniając cały zestaw jednorazowych naczyń.

Leave a comment