Skip to content Skip to footer

Czy warto postawić na piekarnik elektryczny?

Piekarniki elektryczne wydają się być świetną alternatywą dla modeli gazowych. Z pewnością warto jest wziąć je pod uwagę podczas kompletowania wyposażenia kuchennego. W wielu przypadkach nie ma możliwości doprowadzenia instalacji gazowej, co stanowi spore utrudnienie. Piekarnik zasilany prądem jest nieco droższy w zakupie oraz użytkowaniu, jednak posiada również szereg zalet.

Wysoka funkcjonalność

Piekarnik elektryczny retro to prawdziwy hit ostatnich sezonów. Takie urządzenia stanowią połączenie atrakcyjnego designu oraz wysokiej funkcjonalności. Niemal wszystkie współczesne modele są wyposażone w termoobieg. Wiele osób uważa, że spory zakres parametrów pracy znacząco ułatwia, a jednocześnie uprzyjemnia przygotowywanie ulubionych potraw.

Należy wspomnieć również o tym, że zdecydowana większość piekarników elektrycznych retro jest wyposażonych w ruszt, a także inne elementy dodatkowe. Są one szczególnie przydatne podczas pieczenia mięs oraz innych produktów.

Równomierny rozkład temperatury

Piekarnik elektryczny retro zapewnia równomierny rozkład temperatury, dzięki czemu ryzyko przypalenia potrawy znajduje się na bardzo niskim poziomie. Dodatkowym atutem jest możliwość precyzyjnego ustalenia parametrów pracy. Bez większych trudności ustawimy pożądaną temperaturę (nierzadko z dokładnością do 1 stopnia C). Wszystko to sprawia, że gotowanie przestanie być męczące.

Warto wspomnieć, że w niektórych piekarnikach elektrycznych retro istnieje możliwość przygotowywania dwóch różnych potraw w tym samym czasie. Jest to wyjątkowo wygodna opcja – nie ma ryzyka, że zapachy będą przenikać między sobą.

Optymalne zużycie energii

Mogłoby się wydawać, że eksploatacja piekarników elektrycznych jest bardzo droga. W sprzedaży znajdują się jednak piekarniki elektryczne retro o wysokiej klasie energetycznej. Takie urządzenia są energooszczędne, a więc zapewniają optymalne zużycie energii. Nie trzeba więc obawiać się o ekstremalnie wysokie rachunki.

Modele zapewniające niskie zużycie energii są oznaczone klasą A. Najczęściej można spotkać się z urządzeniami A+ oraz A++. Im więcej plusów obok literki, tym niższy pobór energii, a tym samym tańsze utrzymanie. Taka inwestycja opłaca się najbardziej.

Piekarnik elektryczny retro dostępne są w ofercie Lofra.pl.

Leave a comment