Skip to content Skip to footer

Developer musi pomyśleć o wszystkim

Jako że zakup własnych czterech kątów jest inwestycją na lata, a może dekady, musimy gruntownie przeanalizować każdy kolejny krok. Niezwykle ważny będzie wybór odpowiedniej lokalizacji. Na uwadze powinno się mieć to, jak bardzo rozbudowana jest infrastruktura. Należy rozpatrzyć więc obecność sklepów, McDonaldów, szkół itd. Ponadto trzeba dodać kwestię szybkiego dojazdu do innych części miasta. W każdym razie Ożarów Mazowiecki inwestycje mogą mieć różny charakter.

Czy developer Ożarów Mazowiecki podoła?

Jest wiele spraw, na które trzeba spojrzeć w momencie wybierania domu. Niebagatelne znaczenie mają takie czynniki jak sąsiedztwo, granice działki, status prawny działki i stan konstrukcyjny nieruchomości, wyposażenie, opłaty, dostęp do kompletu dokumentów. Wybierając Developer Ożarów mazowiecki inwestycje, warto mieć na uwadze miejscowy plan zagospodarowania terenu. Każdego inwestora powinny interesować projekty dotyczące dzielnicy, w której chce postawić swoje cztery kąty. Może okazać się, że już za kilka miesięcy tuż obok rozpocznie się długotrwała budowa lub wytyczona zostanie autostrada, co doprowadzi do spadku komfortu mieszkańców i wartości inwestycji.

Znaczenie mają również granice przebiegu działki i jej odległość od sąsiednich budowli. Sprawdzić należy powierzchnię działki. W tym celu trzeba odwiedzić gminny wydział geodezji. Trzeba porównać uzyskane informacje z zapisami widniejącymi w krajowej Ewidencji gruntów i budynków. Bardzo ważną kwestią może być stan prawny interesującej nas ziemi. Dokładne przestudiowanie księgi wieczystej to sprawa równie ważna lokalizacja. Musi być w niej zapisane to, kto rzeczywiście pozostaje właścicielem. Sprawdzić należy także, czy nieruchomość nie została objęta obciążeniami, typu kredyt hipoteczny.

Czym jeszcze kierować się przy zakupie domu?

Przed zakupem ziemi zawsze powinno się sporządzić umowę przedwstępną. Zabezpieczy nas to przed ewentualną sprzedażą wymarzonego domu innemu kontrahentowi. Najbezpieczniej będzie załatwić formalności u notariusza.

A skoro jesteśmy przy profesjonalistach. Należy bardzo starannie wszystko sprawdzić i najlepiej zlecić to zadanie doświadczonemu zespołowi inżynierów.

W ten sposób dojdzie do profesjonalnego odbioru domu, bez pominięcia żadnych usterek ani niedociągnięć. Fachowiec wskaże również na to, co powinno zostać wymienione, co będzie stanowić koronny argument do dalszych targów. Dotychczasowy właściciel nieruchomości musi pokazać wszystkie niezbędne dokumenty, które będą potwierdzeniem zgodności budynku z prawem budowlanym.

Leave a comment