Skip to content Skip to footer

Podłogi winylowe – od tandety po produkt wysokiej jakości

Jeszcze kilkanaście lat temu podłoga wykładana płytami PCV kojarzyła się wszystkim z najtańszym, mało estetycznym i łatwym do zniszczenia rozwiązaniem. Stosowało je wiele instytucji publicznych, a także były podstawą wykończeniówki w blokach miejskich. Wiele osób marzyło by jak najszybciej pozbyć się brzydkich, szarych lub szarozielonych płytek, które nawet pod dywanem wydawały się nieprzyjemne. Ta era przeminęła już dawno, a wykładzina winylowa zyskała nowe życie.

Wykładziny winylowe

Obecnie Wykładzina winylowa to nie tylko trwałość wykonania, wygoda, czy dobre parametry techniczne, ale również niepowtarzalny design. Tego typu wykończenie podłogowe doskonale sprawdza się we wszelkich budynkach użyteczności publicznej, firmach i miejscach często uczęszczanych. Wykładziny winylowe są niezwykle trwałe i odporne na zarysowania. Łatwo można je również wyczyścić. Ich niewątpliwym atutem jest nieprzemakalność. Nie trzeba się martwić szybkim usuwaniem nadmiaru wody. Jeśli chodzi o wykładziny winylowe cena jest dużo korzystniejsza niż w przypadku innych produktów przeznaczonych na podłogi.

Szaro-bure płytki również odeszły w zapomnienie. Wykładzina winylowa to nowoczesne i stylowe wzornictwo. Spotkamy je w jednolitych barwach, ale również takie imitujące drewno, kamień czy płytki ceramiczne. Dzięki temu doskonale sprawdzą się również w budownictwie mieszkalnym.

Tkane wykładziny winylowe

Wykładzina winylowa tkana jest nowoczesnym materiałem łączącym w sobie trwałość i nieprzemakalność winylu z tkaniem na żakardowych krosnach. Daje to niepowtarzalną fakturę doskonale imitującą tkaninę. Dodatkowo tkana wykładzina jest złożona z warstw. Pod częścią żakardową znajduje się lite PCV, co sprzyja wygłuszeniu i lepszej izolacji. Kolejnym walorem tego typu wykończenia podłogowego jest jego struktura. Zapobiega ona rozprzestrzenianiu się bakterii i grzybów oraz jest łatwa w czyszczeniu.

Decydując się na tkane wykładziny winylowe cena będzie nieco bardziej wygórowana niż zwykłej wykładziny. Kompensuje to jednak jej wysoka jakość, dobre cechy produktu oraz estetyczne i pasujące do wielu wnętrz wzory. Dodatkowo należ pamiętać, że wykładziny tkane to również faktura. Dzięki temu idealnie nadaje się do domowych stylizacji.

Panele winylowe

Wykładziny winylowe w postaci paneli lub płytek są doskonałą alternatywą dla klasycznych podłóg drewnianych lub drewnopodobnych. Sposób ich układania sprawia, że łączenia mogą być zupełnie niewidoczne. Ponadto świetnie imitują drewno, gres, czy kamień. Mogą więc stanowić trwalszy i odporniejszy na zarysowania zamiennik.

Tego typu panele są doskonałym uzupełnieniem przestrzeni o dużej intensywności użytkowania, a ich montaż jest na tyle prosty, że często można wykonać go samemu. Nie straszne im kosmetyki, chemia czy produkty spożywcze, więc swoją rolę mogą odegrać zarówno w domu, jak i sklepach, biurach, czy przestrzeniach publicznych. Dodatkowo wiele firm zapewnia biodegradowalność swoich produktów.

Leave a comment