Skip to content Skip to footer

Wiaty ogrodowe – ciekawy zagospodarowanie przestrzeni i estetyka

Wiaty ogrodowe cieszą się niemalejącą popularnością, co wiąże się faktem, że, aby je postawić nie potrzeba pozwolenia i wysokich nakładów finansowych. Budowę wiaty, podobnie jak np. altany należy tylko głosić, co znacząco pozwala skrócić czas i środki finansowe. Z uwagi na to wiele osób decyduje się na taki budynek w otoczeniu swojego domu.

Wiaty ogrodowe – estetyka wokół domu

Wiaty w otoczeniu domu pełnią role nie tylko użytkowe, ale mogą efektywnie komponować się z budynkiem i stanowić element dekoracyjny. Wszystko zależy od tego w jaki sposób zostaną wykończone ich poszczególne elementy. Wiele osób decyduje się na zachowanie i podkreślenia naturalnej kolorystyki drewna, z którego są wykonane wiaty, co wygląda wysoce estetycznie.

Do wiat może prowadzić estetycznie wykonana ścieżka, np z kamieni, która sama w sobie jest efektywną ozdobą. Stanowi to dość ciekawe rozwiązanie w zakresie designu.

Wiaty ogrodowe – szeroki zakres zastosowań

Wiaty mogą pełnić różnorodne role, zależnie od potrzeb i oczekiwań domowników. I tak, np. w okresie letnim mogą stanowić idealne miejsce by ustawić pod nimi ławkami i urządzić grilla dla rodziny i znajomych.

Wiaty spełniają się też jako drewutnie w czasie, kiedy nie ma innego miejsca do przechowywania opału na zimę. Zadaszenie powoduje, że drzewo nie moknie.

Funkcjonalne wiaty ogrodowe – co je wyróżnia?

Wiaty są mniej popularne od np. altan, ale często pełnią podobne role. Wiaty samym swoim wyglądem wzbogacają ogród i sprawiają, że jest bardziej atrakcyjny. Z powodzeniem można postawić pod nimi np. huśtawkę lub krzesła i ławkę, by spędzić czas w gronie rodziny lub znajomych. Zadaszenie chroni przed deszczem, dlatego takie miejsce idealnie sprawdza się nawet podczas opadów. Z kolei w okresie gorących upałów wiaty z powodzeniem dają cień i umożliwiają relaks na świeżym powietrzu.

Funkcjonalność wiat wynika również z faktu, że są przydatne zwłaszcza dla tych rodzin, które nie posiadają zadaszonego tarasu w otoczeniu domu. Wówczas pod wiatą można np. postawić suszarkę z ubraniami, tym samym zyskując wolną przestrzeń w innych miejscach w domu. Pod wiatą może też skupiać się życie rodzinne, wspólne spędzanie czasu, jedzenie posiłków itp.

Wiaty ogrodowe dostępne są w ofercie Megiw

Leave a comment