Skip to content Skip to footer

Inwestycja w sprzęt

Metoda sous vide wymaga zainwestowania w odpowiedni sprzęt, który będzie wyposażony w precyzyjny termometr. Tylko dzięki takiemu podejściu będziemy mogli odwzorować metodę, a dzięki temu też spróbować potraw, które zostaną przygotowane w odpowiedni sposób.

Sous vide w domowej kuchni

J3żeli chcemy przygotować potrawę według metody sous-vide nie ma możliwości zrezygnowania z zakupu dobrej jakości sprzętu. Tak naprawdę jedynie inwestycja w sprzęt profesjonalny pozwoli nam podejść do tematu w taki sposób, że otrzymały potrawy które będą smakować tak, jak powinny. Nie ma tu więc miejsce na pół-środki, zaś częsciowe odtwarzanie metody nie ma większego sensu.

Zgrzewarka do żywności

Zastanawiając się nad przejściem do gotowania w metodzie sous vide warto też pomyśleć nad zakupem specjalnej zgrzewarki, która to pozwoli szybciej i pewniej próżniowo zapakować dane produkty. Zgrzewarka jest o tyle przydatna, że dzięki niej można też wydłużyć całkowity czas przechowywania produktów, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości. Warto też wspomnieć, że produkty pakowane w ten sposób mają mniejsze rozmiary, a co za tym idzie zajmują też dużo mniej miejsca. Jest to na pewno ogromną zaletą w przypadku niewielkich rozmiarów lodówek czy też małych mieszkań. Tak więc tego typu zgrzewarki sprawdzą się nie tylko w przypadku gotowanie metodą sous-vide, ale też ułatwią przechowywanie produktów żywnościowych i przedłużą ich trwałość.

Specjalne worki do sous vide

Decydując się na gotowanie próżniowe nie możemy też zapomnieć o specjalnych workach, które to przeznaczone są do zgrzewania za pomocą zgrzewarki. Worki są niezbędne do gotowania próżniowego, dlatego też należy zaopatrzyć się w takie, które przeznaczone są do kontaktu z żywnością i do gotowania w wyższych temperaturach. Niektóre z rodzajów worków do sous vide mają specjalną konstrukcję, która ułatwia dokładne zgrzewanie, a przy tym że zapobiega powstawaniu mikro-szczelin w których to mogłoby zbierać się powietrza. Worki dostępne są w wielu rozmiarach i zwykle pakowane są w zestawach po kilkadziesiąt sztuk. Ich ceny zaczynają się od kilkunastu złotych. Bez inwestycji w dobrej jakości worki do zgrzewarek próżniowych nie będziemy mogli rozpocząć prawidłowego gotowania w metodzie sous vide.

Urządzenia do sous vide dostępne są w ofercie Gastroprodukt.pl.

Leave a comment