Skip to content Skip to footer

Jak pięknie wyeksponować ciasto?

Nie tylko smak potrawy decyduje o zadowoleniu gości, ale także sposób jej podania. Ciasto, nawet najskromniejsze, będzie się pięknie prezentować na jednopiętrowej lub kilkupiętrowej paterze. W jaki sposób dopasować wygląd patery na ciasto do stylistyki pomieszczenia?

Klasyka i gustowne dodatki

Klasyczne pomieszczenia to bardzo duże pole do popisu aranżacyjnego, jeżeli chodzi o wybór patery na ciasto. Można postawić na przykład na prostą lub nieco bardziej zdobioną stal nierdzewną. Dzięki temu każde ciasto będzie wyeksponowane w ten sposób, by przyciągać wzrok gości. Stal nierdzewna jest trwała, ale warto pamiętać o tym, że tego rodzaju patery niezbyt lubią długie moczenie w wodzie.

Najlepiej taki detal po użyciu wytrzeć szmatką, a następnie wypolerować do sucha. W razie pojawienia się smug na takiej paterze na ciasto, sprawdzi się mleczko do stali nierdzewnej lub kropelka soku z cytryny. Paterę ze stali należy przechowywać w suchym miejscu. Jeżeli pojawią się na niej odbarwienia od cieczy, można zastosować nieco mleczka wybielającego.

Nowoczesność w dobrym stylu

Do wnętrz nowoczesnych idealnie będą pasowały między innymi patery szklane i to zarówno ze szkła przezroczystego, jak i mlecznego. Są one na tyle minimalistyczne, że pasują do wszystkich kolorystyk i prezentują się bardzo współcześnie. Szczególnie godne polecenia są patery na ciasto z przykrywką, która chroni przez owadami, a także powoduje, że wypieki przez dłuższy czas pozostają świeże.

Wystarczy tylko po wyjściu gości nałożyć pokrywkę na paterę i nie trzeba martwić się o zabezpieczenie słodkości. Następnego dnia będą równie smaczne. Do nowoczesnego wnętrza pasuje także kolorowa patera z tworzywa sztucznego, ale jest to rozwiązanie dla odważnych i nie bojących się odrobiny kiczu.

Patera w stylu eko

Dom inspirowany naturą to rośliny, drewno i inne ekologiczne rozwiązania, jak na przykład drewniane czy też bambusowe patery na słodkości. Jeżeli o nie odpowiednio zadbamy będą one służyć w niezmienionym stanie przez wiele lat.

Trzeba pamięta, że natura i ekologia zawsze będzie w trendach, więc inwestycja w paterę w drewna egzotycznego, która jest ciężka i masywna, to zawsze dobry wybór. Można ją wykorzystać także poza kuchnią i jadalnią.

Patery na ciasto dostępne są w ofercieGastrosilesia.pl.

Leave a comment