Skip to content Skip to footer

Jaki model drzwi prysznicowych wybrać?

Wybierając drzwi prysznicowe należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Mowa tu przede wszystkim o typie kabiny, przestrzeni wokół kabiny i o ogólnym metrażu łazienki. Na rynku dostępne są różne rodzaje drzwi do kabin prysznicowych. Dzięki temu każdy ma możliwość wyboru takiego modelu, który najlepiej spełniać będzie indywidualne preferencje i oczekiwania.

Drzwi uchylne

To klasyczny typ drzwi prysznicowych. Są dość wygodne w użytkowaniu. Najczęściej montowane są na zawiasach z lewej lub prawej strony. Na rynku dostępne są drzwi prysznicowe uchylne otwierane zarówno tylko w jedną stronę, jak i w dwie. Wybór zależy przede wszystkim od posiadanego metrażu.

Drzwi uchylne to dobre rozwiązanie w przypadku większych łazienek. W mniejszych łazienkach może być problem z ich całkowitym otwarciem. Zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz.

Drzwi przesuwne

To również dość popularny rodzaj drzwi do kabiny prysznicowej. Idealnie sprawdzają się w łazienkach o małym metrażu. Do ich otwarcia nie jest bowiem potrzebne dodatkowe miejsce wokół kabiny. Montowane są na prowadnicach.

W przypadku drzwi przesuwnych bardzo ważne jest, aby systematycznie dbać o ich czystość. W innym wypadku mogą one przestać działać sprawie. Dobrym rozwiązaniem może być zatem zakup drzwi, które w celu umycia można łatwo całkowicie zdjąć.

Drzwi składane

Nieco innym typem drzwi prysznicowych są drzwi składane. Z jednej strony otwierają się szerzej w porównaniu z drzwiami przesuwnymi, z drugiej zajmują po otworzeniu mniej miejsca niż drzwi uchylne.

Drzwi składane to dobre rozwiązanie zwłaszcza w przypadku kabin bez brodzika. Pamiętać jednak trzeba, że muszą być to drzwi odpowiednio solidne. Dzięki temu będą one służyć przez długie lata.

Drzwi wnękowe

Wymieniając Drzwi prysznicowe warto wspomnieć jeszcze o drzwiach wnękowych. Z wyglądu przypominają drzwi uchylne. Można je jednak zamontować w trudno dostępnych miejscach. Przykładem może być ściana o nieregularnym kącie nachylenia. Może być to zatem ciekawe rozwiązanie w przypadku łazienek na poddaszach.

Cechą charakterystyczną drzwi wnękowych jest ich konstrukcja. Posiadają one zawiasy, które rozkładają się w specjalny sposób. To właśnie dzięki temu drzwi wnękowe można zamontować w nietypowych miejscach.

Leave a comment