Skip to content Skip to footer

Jakie są rodzaje krzeseł biurowych?

Na rynku nie brakuje krzeseł przeznaczonych do biura. Już te standardowe mogą być dostępne w wielu różnych wariantach – m.in. z podłokietnikami i bez albo z oparciem pod głowę lub bez. Jednak wybór jest znacznie szerszy, dlatego warto sprawdzić, jak wiele wariantów takich siedzisk dostarcza dzisiaj poznańska branża.

Standardowe krzesła biurowe

Typowe krzesło obrotowe biurowe to siedzisko wyposażone w kółka. Może mieć wyższe bądź niższe oparcie, a także jak wspomniano we wstępie wiele różnych dodatkowych udogodnień. To sprawia, że można zaliczyć fotele biurowe Poznań do najbardziej uniwersalnych.

Krzesło obrotowe biurowe dla graczy

Zupełnie inaczej wyglądają krzesła obrotowe biurowe, które są przeznaczone dla graczy. Można powiedzieć, że ich wygląd sprawia, że fotele te są jakby po „sterydach”. Taki design przekłada się na ogół na większy komfort użytkowania, kiedy ważne jest, by siedzieć w jednej pozycji przez dłuższy czas i nie odczuwać z tego powodu zmęczenia. Te fotele biurowe są wyposażone najczęściej we wszystkie możliwe udogodnienia, a więc w podłokietniki, w zagłówki, a także w podnóżki.

Fotele biurowe dla najmłodszych

Dzieci także wpisują się w grupę odbiorców korzystających na co dzień z foteli biurowych. Dla nich projektanci wychodzą z niezwykłymi pomysłami. Często można więc natrafić na krzesła biurowe poznań dla dzieci, które zamiast jednorodnej kolorystyki są pokryte motywami bajkowymi. Krzesło może mieć też taki kształt, który nawiązuje do określonej produkcji dla najmłodszych. Przeważnie krzesełka te nie są wyposażone w regulację, więc trzeba się liczyć z tym, że gdy dziecko podrośnie, przyda mu się nowy fotel do biurka.

Konferencyjne krzesła biurowe Poznań

Fotele biurowe Poznań przeznaczone do pomieszczeń konferencyjnych niczym nie przypominają typowych krzeseł biurowych. Bardziej można je skojarzyć z elegancką restauracją, czy z obiektem hotelarskim. Nie mają bowiem na ogół typowych kółek i nie obracają się wokół własnej osi. Zamiast tego są wyposażone w wygodne, wyprofilowane oparcie i zwykle są wykończone jednym materiałem, przeważnie rodzajem przyjaznej w dotyku tkaniny.

Medyczne krzesła biurowe

Najbardziej zaawansowane modele krzeseł do biura to te, które mają dbać o zdrowie ich użytkowników. Medyczne krzesła biurowe obrotowe są tak zaprojektowane, by każdy, kto na nich siedzi dzień w dzień przez wiele godzin nie miał wad postawy, a także problemów z kręgosłupem, czy miednicą. Bardzo często też siedzenia tego typu umożliwiają korektę wad, które ktoś nabył, gdy dotychczas korzystał z innych rodzajów krzeseł biurowych.

Leave a comment