Skip to content Skip to footer

Wymiana okien

Wymiana okien to czynność, którą wykonujemy kilka razy w życiu. Oznacza to, że przed dokonaniem zakupu powinniśmy się dokładnie zastanowić, jakie są nasze oczekiwania względem okna. Producenci oferują różnorodne rozwiązania o odmiennym zastosowaniu. Z czego powinno być wykonane okno? Czym powinno się charakteryzować?

Okno oknu nierówne

Chociaż wszystkie produkowane w Polsce okna muszą spełniać minimalne unijne standardy dotyczące m.in. współczynnika przenika ciepła, to poszczególne modele okien mogą znacząco się od siebie różnić. Główną przyczyną tychże różnić jest materiał wykonania. Obecnie w sprzedaży odnaleźć można:

– okna z PCV,
– okna z drewna,
– okna z aluminium.

Każdy z tych materiałów charakteryzuje się odmiennymi właściwościami fizykochemicznymi, co ma bezpośredni wpływ na takie cechy okna, jak m.in.:

– poziom izolacji cieplnej,
– poziom izolacji akustycznej,
– poziom odporności na uszkodzenia mechaniczne.

Wybór odpowiedniego okna

To, czy powinniśmy się zdecydować na okna z pcv, czy też na okna drewniane w głównej mierze jest uzależnione od naszych oczekiwań. Jeżeli zależy nam wysokiej jakości połączonej z niską ceną, z pewnością powinnyśmy wybrać okno PCV.

Tego rodzaju model stworzony z polichlorku winylu charakteryzuje się bardzo dobrymi właściwościami izolacyjnymi i równocześnie jest najtańszym wyborem na rynku.

Profile okien z polichlorku winylu uposażone są w tzw. komory (od 6- do 8), które poprawiają właściwości izolacyjne oraz w dodatkowe elementy ocynkowane lub stworzone z PCV.

Okna drewniane i aluminiowe

Oprócz okien z PCV na rynku spotkać można różnorodne modele wykonane z drewna i aluminium. Decydując się na okna z drewna uzyskamy gustowne i stylowe rozwiązanie. Tego rodzaju okna poddawane odpowiednim zabiegom renowacyjnym mogą nam służyć nawet kilkadziesiąt lat. Minusem okien drewnianych jest konieczność ciągłego dbania o ich stan techniczny oraz wysoka cena.

Chociaż okna z PCV są najpopularniejszym rozwiązaniem, to Polacy coraz częściej wybierają okna aluminiowe. Chociaż charakteryzują się gorszymi właściwościami izolacyjnymi to są wybierane ze względu na swoją wytrzymałość oraz estetykę. Okna z aluminium są idealnym rozwiązaniem, jeżeli chcemy stworzyć piękne i nowoczesne wielkogabarytowe przeszklenia.

Leave a comment