Skip to content Skip to footer

Zestawy do sprzątania

Sprzątanie należy do tych czynności w gospodarstwie domowym, których niemalże nikt nie lubi. Po całym tygodniu pracy przeciętny Kowalski miałby ochotę spędzić weekend na kanapie przed telewizorem, tymczasem obowiązki domowe wzywają go nieubłaganie. Aby nieco ułatwić sobie życie, warto przygotować zawczasu domowe zestawy do sprzątania, dzięki którym cały proces okaże się nieco mniej uciążliwy.

Etapy domowych porządków

Przystępując do walki z domowymi zanieczyszczeniami, warto w pierwszej kolejności zaopatrzyć się w sprzęt do ścierania kurzu: miotełkę oraz szmatkę z mikrofibry. Z takim zestawem można śmiało zabrać się za ścieranie kurzu z domowych mebli. Mikrofibra idealnie radzi sobie z takim zadaniem, pozostawiając powierzchnię mebla w stanie idealnej czystości, a do tego bez zarysowań. Dla jeszcze lepszej skuteczności warto używać płynów do pielęgnacji mebli, dostępnych często w postaci sprayu.

Po starciu mebli dobrze jest sięgnąć po odkurzacz. Obecnie producenci odkurzaczy dokładają wszelkich starań, aby owe akcesoria do sprzątania były możliwie jak najlżejsze i najbardziej wydajne, toteż posługiwanie się nimi jest coraz mniej uciążliwe. Odkurzacz skutecznie usuwa kurz ze wszystkich szczelin i zakamarków.

Kolejnym, kluczowym etapem sprzątania okaże się staranne wymycie powierzchni najbardziej narażonych na zabrudzenie, czyli przede wszystkim podłóg. Do tego celu należy wykorzystać wiadro z mopem (jak często zdarza się nam odwiedzać sklep z mopami, by wymienić zużyte egzemplarze?) oraz płyn do mycia podłóg. W przypadku obecności w domu zwierząt, zamiast zwykłego płynu można użyć środka do czyszczenia toalet – trzeba jednak zwracać baczną uwagę, aby zwierzaki nie zaczęły zbyt szybko lizać czyszczonych przez nas powierzchni, bo mogą się zatruć.

Sklep z mopami

Zestawy do sprzątania można zakupić zarówno w zwykłych osiedlowych sklepach, jak i w centrach handlowych. Istotne jest to, aby okazały się wygodne w użytkowaniu oraz posiadały wszelkie stosowne atesty. Sklep z mopami to najodpowiedniejsze miejsce, w którym znajdziemy akcesoria do sprzątania przeznaczone dla każdej domowej powierzchni.

Ceny zestawów do sprzątania są oczywiście różnorodne i uzależnione od stopnia ich profesjonalizmu. Nie zapominajmy o tym, że zupełnie inaczej sprząta się mieszkanie prywatne, inaczej zaś biuro bądź obiekt hotelowy.

Leave a comment