Skip to content Skip to footer

Metody wyciszania sufitu

Wiele osób w ostatnim czasie marzy o remoncie mieszkania zwłaszcza w przypadku, gdy jest to lokum w tak zwanej wielkiej płycie. Nie powinniśmy zapominać o tym, że w takich mieszkaniach często bardzo słychać sąsiadów. Co możemy w tym przypadku zrobić?

Gdy budownictwo jest starsze

Zdecydowanie powinniśmy mieć świadomość tego, że gdy budownictwo jest starsze, podczas budowy bloku nie były stosowane wysokiej jakości materiały oraz inne inteligentne rozwiązania, za pomocą których można skutecznie wyciszyć budynek oraz przykładowo zadbać o izolację cieplną.

Wiele osób, które kupuje mieszkania właśnie w takich blokach głównie narzeka na to, że słyszy sąsiadów. Nie jest to zbyt przyjemne, dlatego powinniśmy już na etapie remontu sprawić, by pomieszczenia były bardziej wygłuszone.

Skuteczne wyciszenie sufitu jest możliwe

Przede wszystkim nie powinniśmy zapominać o tym, że skuteczne wyciszenie sufitu lub też całego pomieszczenia jest możliwe i nie potrzebujemy mieć dużej ilości pieniędzy, aby przeprowadzić takie prace.

W tym przypadku można wybrać między innymi wysokiej klasy lamele ścienne oraz zamontować je także na sufit. Dzięki temu pomieszczenie na pewno będzie prezentowało się zupełnie inaczej.

Pianki na ścianę – czy to dobry wybór?

Jeżeli chodzi o skuteczne wyciszanie sufitu, możemy także zdecydować się na montaż specjalnych pianek na ścianie.

Jest to także skuteczny sposób, aby nie słyszeć swoich sąsiadów z bloku. Z pewnością dzięki temu nasz komfort mieszkania znacznie się zwiększy.

Leave a comment