Skip to content Skip to footer

Remont łazienki – o czym należy pamiętać?

Remont łazienki to trudne zadanie, do którego należy podejść na poważnie. Pomieszczenie wymaga zastosowania odpowiednich materiałów odpornych na działanie wilgoci i podwyższonej temperatury. Warto wcześniej wiedzieć, na co zwrócić uwagę planując remont łazienki w Bytomiu.

Planowanie remontu

Zanim zdecydujemy się na remont łazienki, warto zastanowić się nad tym, jaki efekt końcowy chcemy uzyskać. Możemy nie tylko odświeżyć pomieszczenie, ale także nadać mu całkiem nowy wygląd. Wiele osób podczas remontu nie tylko zmienia wygląd pomieszczenia, ale również inwestuje w nowoczesne sprzęty, które będą pasowały do wystroju.

Warto odwiedzić kilka okolicznych marketów budowlanych, planując remont łazienki w Bytomiu. W ten sposób można porównać ceny płytek, farb, złączek czy paneli, przygotowując wstępny kosztorys. Jest to rozwiązanie polecane dla osób, które mają nieco wolnego czasu na chodzenie po sklepach i chcą wykonać remont w przystępnej cenie.

Wykonywanie prac

Remont łazienki wiąże się z bałaganem, którego nie sposób jest uniknąć. Można jednak racjonalnie rozplanować remont, skracając czas jego trwania i nie dokładając sobie zbędnej pracy. Pierwszy do działania powinien wkroczyć hydraulik i elektryk, dopiero później osoba wykonująca wykończenia. Na tym etapie powinniśmy już wiedzieć, gdzie staną poszczególne urządzenia.

Pamiętajmy, że wykończenie łazienki powinno być jednym z ostatnich etapów prac remontowych. Najpierw wykonujemy malowanie ścian lub pokrywamy je glazurą, dopiero później powinny zostać położone płytki na podłodze. Zachowanie takiej kolejności pozwoli uniknąć zbędnych nerwów i znacznie ułatwia pracę.

O tym pamiętajmy!

Przy wykonywaniu remontu łazienki w Bytomiu wcale nie musimy wykonywać pokrycia glazurą ścian aż po sam sufit. Takie rozwiązanie może optycznie pomniejszać pomieszczenie i jeżeli nie ma ono zbyt dużej powierzchni, warto wybierać jasną glazurę. Uważajmy również na modne ostatnio, ciemne płytki. Niestety, widać na nich wyraźnie zacieki z wody, które powstaną nawet w najbardziej czystej łazience, szczególnie w okolicy prysznica i umywalki.

Glazura powinna znaleźć się na tej części ścian, która narażona jest na działanie wilgoci. Reszta powierzchni ścian może zostać pokryta specjalną farbą do łazienek, dzięki czemu uda się nieco obniżyć koszty remontu.

Obecnie modne okazuje się stosowanie kontrastowych barw, które pomagają wydzielić w łazience strefy. Jest to nowoczesne rozwiązanie, które pasuje do wyremontowanych łazienek urządzonych w nowatorskim stylu.

Leave a comment