Skip to content Skip to footer

Neutralizator powietrza i jego niezwykłe atrybuty

Większość dostępnych na rynku neutralizatorów powietrza to preparaty przypominające perfumy. Co ciekawe, w przypadku niektórych z nich można nawet mówić o dość podobnym składzie, gdyż również można w nich znaleźć cząsteczki zapachowe.

Jedno wciśnięcie = brak zapachu

Czasami zdarza się, że Neutralizator powietrza jest wyposażony w funkcję One Shot. Jest ona dostępna tylko w najlepszych preparatach, które wyróżniają się dużą efektywnością działania. Zaprojektowany w ten sposób neutralizator usuwa zapachy już po pojedynczym wciśnięciu.

Dzięki tej funkcji, usuwanie nieprzyjemnych zapachów z otoczenia odbywa się dużo szybciej. Pozwala ona również znacząco zmniejszyć zużycie zamkniętego w tubie preparatu, który dzięki temu starczy na dłużej. Co więcej, tak skonstruowany neutralizator jest dużo łatwiejszy w obsłudze.

Ciekawy skład

O skuteczności neutralizatorów powietrza decyduje przede wszystkim ich skład. W skład tych preparatów wchodzą m.in. jony srebra, które skutecznie pochłaniają zapach z otoczenia. Zamknięte są one w tubce z produktem, a naciśnięcie przycisku uwalnia je na zewnątrz.

Jak to działa w praktyce? Otóż jony srebra wyróżniają się dużą reaktywnością chemiczną. Dzięki temu są one zdolne do pochłaniania z otoczenia nieprzyjemnie pachnących cząsteczek zapachowych, a nawet do ich wiązania. Co ważne, jony te działają zarówno w powietrzu, jak i na strukturze ubrań.

Nie tylko srebro

Ważną cechą najlepszych neutralizatorów powietrza jest emitowany przez nie zapach. Działanie większości z nich nie ogranicza się jedynie do usuwania nieprzyjemnego zapachu, ale też do wypełniania przestrzeni wyjątkowym i orzeźwiającym aromatem. Jego zapach zależy od wybranego produktu.

Podsumowując, neutralizator powietrza to nie tylko tuba z funkcją spray’u, ale też funkcjonalne narzędzie, dzięki któremu można usuwać nieprzyjemny zapach szybko, skutecznie i ekonomicznie. Jest to też produkt, w składzie którego znajdują się jony reaktywnych metali, dzięki którym może on działać na poziomie niewielkich cząsteczek.

Leave a comment