Skip to content Skip to footer

Niebanalne taborety kuchenne

Urządzając dużą kuchnię, mamy spore pole do popisu, jednak ciekawe jej urządzenie nie jest prostym zadaniem. Wielu ludzi ma dylemat, co będzie lepiej się sprawdzało do siedzenia, taborety kuchenne czy stołki.

Wygoda, czy praktyczność

Taboret, swą popularność zawdzięcza przede wszystkim kompaktowym wymiarom. Typowy taboret, to małe niskie siedzisko bez oparcia, które łatwo możemy wsunąć pod stół kuchenny. Na co dzień może być nie widoczny, schowany nie zajmuje przestrzeni, co jest niezwykle istotne przy małej powierzchni kuchni. Na pewno wygoda nie jest zaletą taboretu.

Wygoda jest cechą krzesła. Krzesło może być również elementem aranżacji kuchni. Na rynku obecnych jest wiele designerskich krzeseł, które swoją formą i kształtem uatrakcyjnią każdą kuchnię. Problemem może być to iż krzesła zajmują sporo miejsca. Źle dobrane krzesło zagraci nam przestrzeń i sprawi, że pomieszczenie będzie wyglądało na mniejsze.

Stołki kuchenne – idealny kompromis do niewielkiej kuchni

Kompromisem pomiędzy taboretem, a krzesłem jest stołek kuchenny. Stołki kuchenne mogą cechować się różna wysokością, oraz mogą mieć oparcie, oraz posiadać różne formy siedziska. Stołki z oparciami przybierają najczęściej formę krzeseł barowych. Dzięki temu że na rynku dostępnych jest wiele modeli możemy wybierać wśród stołków o niskim lub wysokim oparciu. Stołki kuchenne o niskim oparciu sprawdzą się w niedużej kuchni, natomiast te o wyższym bez problemu zastąpią każde krzesło. Podobnie jak krzesła mogą być wyróżniającym elementem naszej kuchni oraz naszego stylu.

Taboret kuchenny jako element wystroju

Taboret prócz funkcji siedzenia, może mieć jeszcze inne nie tak oczywiste zastosowanie. Taboret może nam służyć w salonie np. jako podwyższenie dla doniczki z dużą rośliną, czy jako dodatkowa półka, na której możemy położyć luźno książki, czy czasopisma. W ten sposób możemy dokonać ciekawej aranżacji pomieszczenia. Prosty taboret będzie idealnie współgrał z każdym elementem meblowym naszego pokoju.

Taborety kuchenne ze względu na swoje wymiary doskonale uzupełniają krzesła. Na co dzień niewidoczne, ukryte przed wzrokiem, można wyciągnąć z pod stołu w momencie kiedy mamy dużą liczbę gości, a za mało krzeseł. Funkcja uzupełniająca do krzeseł to chyba najpopularniejsza metoda wykorzystania taboretów kuchennych.

Leave a comment