Skip to content Skip to footer

Remont, czyli jak się nie spłukać?

Kupno mieszkania, czy budowa domu to dwa bardzo drogie przedsięwzięcia. Ceny nieruchomości stale rosną i nic nie wskazuje na to, aby trend miał się odwrócić w niedalekiej przyszłości. Z tego powodu, wiele osób zastanawia się na czym można zaoszczędzić przy tego typu inwestycjach. Najdroższa jak zawsze bywa robocizna…

Czy dam radę zastąpić fachowca?

W związku z rosnącymi cenami materiałów budowlanych, w górę idą ceny nieruchomości w przeliczeniu na metr kwadratowy. Po zakupie mieszkania, wydatki się nie kończą, gdyż trzeba je po prostu wykończyć, a najłatwiej wykończyć posiadacza nieruchomości… Pomijając fakt, że same ceny materiałów budowlanych są coraz wyższe, trzeba wspomnieć o rosnącej cenie robocizny. Z tego powodu, koszt wyremontowania nawet niedużego mieszkania bywa bardzo, bardzo wysoki.

Z tego powodu wiele osób interesuje jak kłaść tapetę czy położyć panele na podłogę. Posiadając tę wiedzę, można w prosty sposób odświeżyć mieszkania. Może nie będzie to idealny remont i najbardziej estetyczne wykończenie na świecie, jednak koszt robocizny będzie równy 0, prócz zainwestowanego czasu.

Czy samodzielny remont to gra warta świeczki?

Jakie są plusy i minusy remontowania samemu? Trzeba zacząć od aspektu finansowego, gdyż to one zazwyczaj decyduje, że ludzie decydują się spróbować własnych sił w tej dziedzinie. Koszty ekipy budowlanej są bardzo duże, dlatego przez samodzielną pracę można zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy. Warto też wiedzieć, jak kłaść tapetę czy montować akcesoria sanitarne, ponieważ są to dość przydatne umiejętności, które mogą się nieraz przydać w codziennym życiu.

Jeżeli chodzi o ciemne strony tego wyboru, to przede wszystkim kosztuje on wiele czasu, co dla wielu osób może być barierą nie do przejścia, gdyż cenią sobie swój czas ponad wszystko inne. Nie oszukujmy się, jeżeli remontujesz po godzinach standardowej pracy przygotuj się na długie tygodnie wyrzeczeń oraz godziny spędzone na pracy w brudzie.

Podsumowując, remont własnymi środkami to wciąż bardzo dobry pomysł jak zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy. Koszt robocizny bywa ogromny, a w ten sposób można zminimalizować go do zera. Trzeba jednak pomyśleć, co jest większym kosztem. Pieniądze, które zapłacimy firmie remontowej czy czas poświęcony na wykonanie remontu (a nie jest to kwestia jednego tygodnia). Najlepszym rozwiązaniem do podjęcia prawidłowej decyzji będzie rozpisanie sobie wszystkich pozytywnych i negatywnych aspektów oby dwóch rozwiązań. Warto pamiętać, iż pod kątem technicznym, remont mieszkania nie jest bardzo trudnym zadaniem.

Leave a comment