Skip to content Skip to footer

Wiadra spożywcze z tworzyw sztucznych – zastosowanie oraz istotne parametry

Wiadra należą do jednych z najpopularniejszych pojemników, wykorzystywanych m.in. w takich gałęziach przemysłu, jak branża budowlana, kosmetyczna, a także spożywcza. Na szczególną uwagę zasługują pojemniki, które mają bezpośredni kontakt z artykułami żywnościowymi, ponieważ obok trwałości, muszą być bezpieczne dla przechowywanych w nich artykułów.

Wieko ważna rzecz

Produkty spożywcze charakteryzują się różną konsystencją. Mogą być sypkie, papkowate lub całkowicie płynne. Niezależnie od gęstości powinny być przechowywane i transportowane w pojemnikach, które skutecznie zabezpieczają przed utratą nawet niewielkiej ilości produktu. Wiadra plastikowe spożywcze charakteryzują się wysoką szczelnością., dzięki temu można w nich umieszczać różne artykuły. Szczelność pojemników w dużej mierze zależy od rodzaju pokrywy. Obecnie producent wiader plastikowych oferuje nie tylko wieka z prostymi, pojedynczymi zamknięciami. W sprzedaży znajdują się również produkty o tzw. double lock, czyli podwójnym zamknięciem. Dodatkowe zabezpieczenie przed nieplanowanym otwarciem zapewniają pokrywy z rantem oraz plomby centralne.

Cechy, którymi charakteryzują się dobre wiadra plastikowe spożywcze

Obok wysokiej szczelności wiadra z tworzyw sztucznych przeznaczone do przechowywania żywności, powinny być wytrzymałe. Transport produktów spożywczych może odbywać się w różnych warunkach, dlatego tak ważne jest, aby pojemniki nie pękały w czasie drogi. Równie ważna jest odporność na działanie czynników zewnętrznych, np. na suche powietrze lub dużą wilgotność. Ponadto każdy producent wiader plastikowych jest zobowiązany do umieszczenia na produkcie informacji, dotyczących materiału, z których został wytworzony oraz atestów, umożliwiających kontakt pojemnika z artykułami spożywczymi.

Do czego służą wiadra spożywcze z tworzyw sztucznych?

Pojemniki spożywcze z plastiku służą głównie przechowywaniu oraz wygodnemu transportowaniu artykułów żywnościowych. Jednak to nie wszystko. Dobrej jakości pojemnik skutecznie zabezpiecza produkty przed zanieczyszczeniami docierającymi z zewnątrz, a także ich psuciem. Na rynku można znaleźć wiadra, w których idealnie przeprowadza się procesy fermentacji oraz kiszenia. Ponadto nowoczesne wiadra cechują się nie tylko funkcjonalnością, ale również ciekawym, nierzadko oryginalnym designem.

Leave a comment